Dla studentów

Szanowni Państwo, 

serdecznie zapraszamy do udziału w XIV Konferencji naukowo – szkoleniowej "Nutritional Gap - co należy poprawić w opiece żywieniowej?" 

Organizator: Katedra Żywienia Klinicznego, SKN Dietetyki i Żywienia Klinicznego, Gdański Uniwersytet Medyczny

Termin: 20.04.2024 r.

Miejsce: Hotel Scandic, Podwale Grodzkie 9, 80-895 Gdańsk

Spotkanie odbędzie się pod patronatem JM Rektora GUMed oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Dojelitowego, Pozajelitowego i Metabolizmu (POLSPEN)

Strona konferencji oraz rejestracja znajduje się pod adresem: www.konferencjagdynia.pl

Poniżej treść zaproszenia organizatorów konferencji: 

"Te wyjątkowe, czternaste już spotkanie będzie okazją do przybliżenia najnowszych doniesień naukowych oraz dyskusji na temat kluczowych zagadnień związanych z poprawą opieki żywieniowej. Podczas spotkania będziemy mieli okazję wysłuchać prelekcji cenionych ekspertów oraz praktyków terapii żywieniowej. Rozwój nauki zawdzięczamy tym, którzy „widzą więcej niż inni, patrzą dalej niż inni i dostrzegają rzeczy, zanim zobaczą je inni.” Dlatego też pragniemy, aby tegoroczne wykłady miały wymiar praktyczny, kończyły się konkluzjami, wskazówkami dla uczestników oraz wyznaczały kierunek zmian. Spotkanie będzie stanowiło doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy, ale także do inspirujących dyskusji i integracji z pasjonatami tematyki żywienia. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wydarzeniu. Liczymy na owocną wymianę myśli! 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

SKN Dietetyki i żywienia klinicznego

Prof. dr hab. n. med. Sylwia Małgorzewicz"

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Katedra Żywienia Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Katedra i Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na kurs zorganizowany pod patronatem Sekcji Dietetyki Medycznej POLSPEN Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego Żywienie w przewlekłej chorobie nerek
17.11.2023 GUMed, ul Dębinki 7, budynek nr 1, I piętro sala 216

ZGŁOSZENIA – martapotrykus@gumed.edu.pl
Liczba miejsc -30

  • 8.30 - 9.00 Przewlekła choroba nerek PChN - definicja, objawy, leczenie Magdalena Jankowska
  • 9.00- 9.30 Żywienie po przeszczepieniu nerki Magdalena Jankowska
  • 9.30-10.00 PRZERWA
  • 10.00-10.30 Definicja i leczenie niedożywienia w PChN, ocena stanu odżywienia Sylwia Małgorzewicz
  • 10.30 -11.30 Rola diety w okresie leczenia zachowawczego PChN z uwzględnieniem diety niskobiałkowej Natalia Szupryczyńska
  • 11.30-12.00 Praktyczne aspekty terapii otyłości/nadwagi w pacjentów z PCHN Paulina Borek-Trybała
  • 12.00-12.30 PRZERWA
  • 12.30-13.00 Nowości w żywieniu na dializie Małgorzata Kaczkan
  • 13.00 – 15.00 Praktyczne aspekty terapii żywieniowej (warsztaty w pracowni komputerowej, omówienie przypadków) Małgorzata Kaczkan
  • TEST zaliczający kurs

Szanowni Państwo!
Jedyna taka, skupiona wyłącznie na żywieniu klinicznym w onkologii konferencja "Trendy i nowości w żywieniu klinicznym w onkologii" odbędzie się 30.06.2023 w formule hybrydowej w Warszawie, w Narodowym Instytucie Onkologii. Plejada najlepszych wykładowców! 
"Gorące" i kontrowersyjne tematy: m.in. Akkermansia, inkretyny, dieta ketogeniczna, NNKT omegą-3, cynk i likopen oraz nowe zalecenia żywieniowe w onkologii i sesja poświęcona rakowi trzustki staną się inspiracja dla Państwa codziennej pracy klinicznej.
https://med-space.pl/wydarzenie/353/nowosci-i-trendy-w-zywieniu-klinicz…;

Serdecznie zapraszamy!
dr n. med. Aleksandra Kapała
Kierownik Kliniki Diagnostyki Onkologicznej, Kardioonkologii i Medycyny Paliatywnej 
Kierownik Działu Żywienia Klinicznego                
tel. 48 22 546 2242 lub  48 661643519  
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
Państwowy Instytut Badawczy 
ul. W.K. Roentgena 5, 02-781 Warszawa


Szanowni Państwo,
Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu organizowanym przez Zakład Dietetyki Klinicznej oraz Zakład Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na temat cukrów zawartych w owocach i ich przetworach. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Zaproszeniu


Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w XIII edycji konferencji "Podstawy żywienia klinicznego w onkologii", która odbędzie się w dniach 12-13 stycznia 2023 r.
w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie przy ul. W. K. Roentgena 5.

Wydarzenie skierowane jest do specjalistów z zakresu onkologii klinicznej, radioterapii, chirurgii, medycyny rodzinnej, dietetyki klinicznej, pielęgniarstwa onkologicznego.
W konferencji będzie można wziąć udział w formule stacjonarnej lub formule online.
Prosimy o wskazanie formuły podczas rejestracji na wydarzenie. Każda osoba, która będzie brała udział w wydarzeniu w formule stacjonarnej, uzyska również dostęp do transmisji online.

Opłata rejestracyjna  - 150 zł
Uwaga zniżka dla studentów 50%. Podczas rejestracji proszę podać kod rabatowy: Student2023

https://med-space.pl/wydarzenie/331/podstawy-zywienia-klinicznego-w-onk…


Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji “Nutrition and Women’s Health” (3rd International Scientific Conference in the „Dilemmas of Human Nutrition Sciences – Today and Tomorrow”), która odbędzie 22-23.06.2023 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Podczas wydarzenia będą poruszane zagadnienia związane ze zdrowiem i żywieniem kobiet. 

Organizatorami konferencji są Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, wraz z Katedrą Żywienia Człowieka i Dietetyki, Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  Szczegółowe informacje znajdą Państwo w I Komunikacie

Zapraszamy serdecznie do rejestracji i uczestnictwa w Konferencji
Prof. dr hab. Jadwiga Hamułka
Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych i Komitetu Naukowego Konferencji
Dr hab. Joanna Bajerska, prof. UPP
Wiceprzewodnicząca Komitetu Naukowego
Prof. dr hab. Agata Chmurzyńska
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego


Katedra Żywienia Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Katedra i Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na kurs  zorganizowany pod patronatem: Sekcji Dietetyki Medycznej POLSPEN Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego Żywienie w przewlekłej chorobie nerek

18.11.2022  GUMed, ul Dębinki 7, budynek nr 1, I piętro sala 216

  • 8.30 - 9.00 Przewlekła choroba nerek PChN  -  definicja, objawy, leczenie Magdalena Jankowska
  • 9.00- 9.30 Żywienie po przeszczepieniu nerki  Magdalena Jankowska
  • 9.30-10.00 PRZERWA
  • 10.00-10.30 Definicja i leczenie niedożywienia w PChN, ocena stanu odżywienia Sylwia Małgorzewicz
  • 10.30 -11.00 Rola diety w okresie leczenia zachowawczego PChN  Sylwia Małgorzewicz
  • 11.00-11.30 Dieta niskobiałkowa Paulina Borek-Trybała
  • 11.30-12.00 Praktyczne aspekty terapii otyłości/nadwagi w pacjentów z PCHN Paulina Borek-Trybała
  • 12.00-12.30  PRZERWA
  • 12.30-13.00 Nowości w żywieniu  na dializie  Małgorzata Kaczkan
  • 13.00 – 15.00 Praktyczne aspekty terapii żywieniowej (warsztaty w pracowni komputerowej, omówienie przypadków) Małgorzata  Kaczkan
  • TEST zaliczający kurs

Zgłoszenia proszę kierować na adres email:  anna.choinska@gumed.edu.pl


Zapraszamy na drugą odsłonę konferencji „Trendy i nowości w żywieniu klinicznym w onkologii”, która odbędzie się w formie hybrydowej w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, dnia 3 czerwca 2022. Wszystkie niezbędne informacje w linku poniżej:

https://nowosciwzywieniuonko.viamedica.pl/25393.2.2022.konferencja-hybr…


Szanowni Państwo!

W dniach 9-11 czerwca 2022 w Jachrance odbędzie się XXIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN).

Studenci będą mogli wziąć w nim udział za opłatą 100 zł, bez noclegów i imprez towarzyszących. Przelew z dopiskiem "student".
 


Szanowni Państwo, 
serdecznie zapraszam do udziału w XII konferencji naukowo-szkoleniowej w Gdyni w załączeniu (poniżej) przesyłam  plan spotkania
Zapraszam również  na stronę www.konferencjagdynia.pl

Pozdrawiam
Sylwia Małgorzewicz
Zaproszenie na konferencję "Żywienie kliniczne w praktyce"


W poniższym dokumencie znajduje sie informacja o obowiązku szczepień dla studentów.
dokument pdf


X Jubileuszowa Konferencja „Podstawy Żywienia Klinicznego w onkologii” tuż, tuż!
 
Dział Żywienia Klinicznego serdecznie zaprasza na X Jubileuszową Konferencję „Podstawy Żywienia Klinicznego w onkologii”, które odbędzie się w dniach 28-29 stycznia 2021 w formie online, szkolenie organizuje Viamedica.

To jedyny w swoim rodzaju panel szkoleń, który przeprowadzi słuchaczy przez liczne zagadnienia żywienia klinicznego w onkologii: od dietetyki, suplementów, leków antykachektycznych po żywienie dojelitowe, pozajelitowe, aspekty opieki pielęgniarskiej nad dostępami czy użycie probiotyków.

Wśród wykładowców będzie mogli Państwo posłuchać praktyków, którzy tej dziedzinie medycyny dedykowali lata zaangażowania: prof. Stanisław Kłęk, prof. Ewa Stachowska, prof. Tomasz Banasiewicz, dr Aleksandra Kapała, dr Maria Ciszewska, dr Krystyna Majewska i wielu innych.
Konferencja jest adresowana do lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, dietetyków i wszystkich, którzy zajmują się żywieniem pacjenta onkologicznego.
Za szkolenie przysługują punkty edukacyjne, uczestnik otrzymuje certyfikat.

KONIECZNA JEST REJESTRACJA!
Wszystkie szczegóły znajdą Państwo tutaj: https://zywienieonko.viamedica.pl/10193.1.2020.webinar
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!!
 
Dr n. med. Aleksandra Kapała
Dział Żywienia Klinicznego Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie


Katedra Żywienia Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Katedra i Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na kurs: Żywienie w przewlekłej chorobie nerek
Szczegóły w załączniku: KURS PEW


W poniższym dokumencie znajduje się informacja o planowanych przez Zakłąd Dietetyki Klinicznej formach zajęć w semestrze zimowym 20/21
NZV wykaz realizacji przedmiotów semestr zimowy 20/21


Informujemy, że w poniższym dokumencie została zawarta informacja dotycząca egzaminów i zaliczeń realizowanych przez Zakład Dietetyki Klinicznej
wykaz egzaminów i zaliczeń ZDK


Serdecznie zapraszamy do udziału w  XI konferencji naukowo-szkoleniowej dotyczącej żywienia klinicznego

W tym roku tematem przewodnim będzie immunożywienie. Konferencja odbędzie się 25.04.2020 roku w Parku Naukowo-Technologicznym  w Gdyni, pod patronatem JM Rektora GUMed oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Dojelitowego, Pozajelitowego i Metabolizmu (POLSPEN).

Konferencja będzie  miejscem do dyskusji  pomiędzy  specjalistami z różnych dziedzin – lekarzami, dietetykami, pielęgniarkami oraz  farmaceutami
strona  konferencji to: www.konferencjagdynia.pl
 


Zaproszenie na konferencję organizowaną przez Gdański Uniwersytet Medyczny


W ZWIĄZKU Z ZARZĄDZENIEM REKTORA WUM NR 43/2020 DOT. ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ  KORONAWIRUSA TERMIN KONFERENCJI ULEGA ZMIANIE NA 5 LISTOPADA 2020 Konferencja odbędzie się w formie elektronicznej.
TERMIN WPŁAT ULEGA PRZEDŁUŻENIU DO 30 WRZEŚNIA

ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA:
CZYNNEGO DO 15 WRZEŚNIA 2020
BIERNEGO DO 30 WRZEŚNIA 2020


ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ ORGANIZOWANĄ PRZEZ ZAKŁAD DIETETYKI KLINICZNEJ

Udział studentów WUM bezpłatny, rejestracja mailowo na adres jjamiuk@wum.edu.pl lub osobiście w sekretariacie Zakładu.

III WARSZAWSKI DZIEŃ DIETETYKI KLINICZNEJ 5 LISTOPADA 2020 PROGRAM


Zapraszamy na szkolenie:

Jak co roku serdecznie zapraszam na IX odsłonę szkolenia "Podstawy żywienia klinicznego w onkologii" 6-7 grudnia 2019, w Centrum Onkologii w Warszawie.
Kierownik Działu Dietetyki Klinicznej
Centrum Onkologii Instytut im. M.Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Dr n. med. Aleksandra Kapała
Wszelkie niezbędne informacje w linku poniżej:
http://www.zywieniewonkologii-warszawa.pl/
 


Zapraszamy na konferencję Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej Dzieci, Młodzeży i Rodzin oraz Katedry Żywienia Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.


Szanowni Państwo!
W dniach 13-15 czerwca 2019 w Jachrance odbędzie się XXI Zjazd Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN).

Studenci będą mogli wziąć w nim udział za opłatą 100 zł, bez noclegów i imprez towarzyszących. Przelew z dopiskiem "student". 


Katedra Żywienia Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Katedra i Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na kurs zorganizowany pod patronatem: Sekcji Dietetyki Medycznej POLSPEN Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego

Żywienie w przewlekłej chorobie nerek
16.11.2018 Gdańsk, ul Dębinki 7 budynek nr 1, II piętro sala 216

ZGŁOSZENIA drogą elektroniczną na adres email: anna.choinska@gumed.edu.pl

Program szczegółowy

  • 8.30 - 9.00 Przewlekła choroba nerek PChN  -  definicja, objawy, leczenie Magdalena Jankowska
  • 9.00- 9.30 Definicja i przyczyny niedożywienia w PChN, ocena stanu odżywienia Sylwia Małgorzewicz
  • 9.30-10.00 Przegląd zaleceń dietetyczny dla pacjentów z  PChN  w okresie leczenia zachowawczego Lucyna Kozłowska
  • 10.00-10.30 Rola diety niskobiałkowej w zwalnianiu progresji uszkodzenia nerek Lucyna Kozłowska
  • 10.30 -11.00 Zapotrzebowanie na składniki pokarmowe w hemodializie  Małgorzata Kaczkan
  • 11.00-11.30 Zapotrzebowanie na składniki pokarmowe w dializie otrzewnowej Paulina Borek
  • 11.30-12.00 FIRMA NUTRICIA
  • 12.00 -12.30 PRZERWA
  • 12.30-13.00  Praktyczne aspekty terapii otyłości/nadwagi w pacjentów dializowanych Paulina Borek
  • 13.00- 13.30  Aktualne zalecenia, nowe możliwości leczenia niedożywienia Małgorzata  Kaczkan
  • 13.30-14.00Praktyczne aspekty leczenia niedożywienia w PChN  Sylwia  Małgorzewicz
  • 14.00-14.30  Żywienie po przeszczepieniu nerki  Magdalena Jankowska
  •  14.30 – 16.00 Praktyczne aspekty terapii żywieniowej (warsztaty w pracowni komputerowej, omówienie przypadków)  Małgorzata Kaczkan
  • 16.00 TEST zaliczający kurs

W dniach 14-16 czerwca 2018 odbędzie się XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN) w Jachrance. Podczas konferencji Sekcja Dietetyki Medycznej POLSPEN  tradycyjnie organizuje sesję poświęconą dietetyce:

Sesja: Co nowego w dietetyce?
Przewodniczący:  Dr hab. Dorota Szostak-Węgierek, dr Danuta Gajewska, dr Aleksandra Kapała

Czy już możemy tworzyć profile metaboliczne i indywidualizować dietę?
Prof. Lucyna Ostrowska
Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Indeks zapalny diety a choroby cywilizacyjne.
Prof. Sylwia Małgorzewicz
Katedra Żywienia Klinicznego, Gdański Uniwersytet Medyczny

Terapia dietetyczna w cukrzycy ciężarnych.
Dr hab. Dariusz Włodarek
Katedra Dietetyki, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, SGGW w Warszawie.

Zasadność stosowania diety bezglutenowej w chorobie Hashimoto: stanowisko Grupy Ekspertów Sekcji Dietetyki Medycznej POLSPEN.
Dr hab. Dorota Szostak-Węgierek
Zakład Dietetyki Klinicznej, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Co ma wspólnego siła uścisku ręki z zaburzeniami połykania?
Dr Magdalena Milewska
Zakład Dietetyki Klinicznej, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Serdecznie zapraszamy!
W imieniu Zarządu Sekcji Dietetyki Medycznej POLSPEN
Dr hab. Dorota Szostak-Węgierek

  • Studenci, którzy chcą uczestniczyć w I Warszawskim Dniu Dietetyki Klinicznej w dniu 19 kwietnia br mogą ubiegać się o zwolnienie z zajęć, które odbywają się w tym czasie w innych zakładach niż Zakład Dietetyki Klinicznej. Podstawą zaliczenia zajęć jest obecność na konferencji potwierdzona wpisem na liście obecności. 
  • Konsultacje z pracownikami Zakładu Dietetyki Klinicznej po uprzednim umówieniu mailowym.

Adresy dostępne w zakładce: skład osobowy.