Dla Studentów

W dniach 14-16 czerwca 2018 odbędzie się XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN) w Jachrance. Podczas konferencji Sekcja Dietetyki Medycznej POLSPEN  tradycyjnie organizuje sesję poświęconą dietetyce:

Sesja: Co nowego w dietetyce?

Przewodniczący:  Dr hab. Dorota Szostak-Węgierek, dr Danuta Gajewska, dr Aleksandra Kapała

Czy już możemy tworzyć profile metaboliczne i indywidualizować dietę?

Prof. Lucyna Ostrowska

Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Indeks zapalny diety a choroby cywilizacyjne.

Prof. Sylwia Małgorzewicz

Katedra Żywienia Klinicznego, Gdański Uniwersytet Medyczny

Terapia dietetyczna w cukrzycy ciężarnych.

Dr hab. Dariusz Włodarek

Katedra Dietetyki, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, SGGW w Warszawie.

Zasadność stosowania diety bezglutenowej w chorobie Hashimoto: stanowisko Grupy Ekspertów Sekcji Dietetyki Medycznej POLSPEN.

Dr hab. Dorota Szostak-Węgierek

Zakład Dietetyki Klinicznej, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Co ma wspólnego siła uścisku ręki z zaburzeniami połykania?

Dr Magdalena Milewska

Zakład Dietetyki Klinicznej, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu Zarządu Sekcji Dietetyki Medycznej POLSPEN

Dr hab. Dorota Szostak-Węgierek

• Studenci, którzy chcą uczestniczyć w I Warszawskim Dniu Dietetyki Klinicznej w dniu 19 kwietnia br mogą ubiegać się o zwolnienie z zajęć, które odbywają się w tym czasie w innych zakładach niż Zakład Dietetyki Klinicznej. Podstawą zaliczenia zajęć jest obecność na konferencji potwierdzona wpisem na liście obecności.

• Konsultacje z pracownikami Zakładu Dietetyki Klinicznej po uprzednim umówieniu mailowym.

Adresy dostępne w zakładce: skład osobowy.